www.ofertapune.net Pastiqer/e | PunaIme

Pastiqer/e

Kompania

SALT

Lokacioni

Prishtinë

Data e publikimit

17-01-2024

Data e perfundimit

02-03-2024

Lloji i orarit

Full Time

POZICIONET:               

  • Pastiçier/e 

NJESIARestorant SALT – Prishtina                                              

PAGA:  550 EUR Neto/mujore

PËRGJEGJËSITË:

  • Në bashkëpunim me shefen e sektorit te Pastiçierisë, krijon receta për menynë e ëmbëlsirave;
  • Të dekorojë ëmbëlsirat për të siguruar një paraqitje te bukur dhe me shije;
  • Testimi, krijimi dhe vlerësimi i recetave të reja të pastave dhe ëmbëlsirave;
  • Eshtë vigjilent/e që ambienti ku gatuhet të jetë i sigurt dhe i pastër.

KËRKESAT:

  • Të ketë njohuri në teknikat e gatimit në pasticeri;
  • Preferohet me edukim në Kulinari/Pasticeri;
  • Të njohë dhe zbatojë parimet e higjenes së ushqimeve dhe te kuzhinës gjatë punës.

Nëse dëshironi të jeni pjese e ekipes se SALT Prishtina jeni te mirëpritur të dorëzoni CV-ne tuaj në E-mail adresën [email protected] ose mund te shkruani ne Whatsapp ose Viber në nr. e mobilit: +383 49 536 537.